Pierwszy raz u nas? Zapraszamy do zwiedzenia serwisu!

Królowa jest zdetronizowana.

13 mar 2017 ::

Jak donoszą pisma branżowe, podsumowując wyniki za rok 2016 r. po czterech latach, Toyota spadła z pierwszego miejsca najlepiej sprzedających się aut - została pokonanan przez Volkswagena, który wskakuje na szczyt po raz pierwszy w historii. Toyota spada gdyż sprzedała 10,175 mln samochodów -  ponad 100 tys. mniej od Volkswagena.

Grupa Volkswagen, producent m.in. aut marki Skoda, Audi czy Porsche, odnotował w 2016 r. blisko 4-procentowy wzrost sprzedaży. W roku 2016 napędzał go m.in. popyt w Chinach,  pomimo „afery spalinowej” - Niemiecki gigant manipulował wskaźnikami emisji spalin w samochodach z napędem diesla. Jednak te akurat do Chin praktycznie nie trafiają, stąd wzrost sprzedaży VW w tym kraju aż o 12,2 proc.
 
Co ciekawe, w 2016 r. 
Volkswagen osiągnął jeszcze jedne spektakularny sukces. Zdetronizował Volvo na czele najlepiej sprzedających się samochodów w Szwecji. Była to pierwsza sytuacja od pół wieku, gdy Szwedzi częściej kupowali samochody innego producenta. Jednak Volvo tłumaczy, że było to związane z kilkumiesięczną przerwą w produkcji wynikającą z „przestawiania” produkcji na nowy model.