Pierwszy raz u nas? Zapraszamy do zwiedzenia serwisu!

Turyści z Azji lubią zwiedzać Polskę

27 lut 2014 ::

Najbardziej obleganym miejscem na świecie jest Hongkong. Jak wynika z rankingu Top City Destination, to ciągle numer jeden wśród turystów. A Warszawa? W chwili obecnej stolica Polski jest na 37. miejscu wśród najpopularniejszych miast. Czyli całkiem nieźle!
Takie dane dostarczyła firma badawcza Euromonitor International sprawdzając, ilu podróżnych przyjeżdża do nich w ciągu roku.
Pierwszą dziesiątkę otwiera Hongkongiem, który odwiedza ponad 37 mln turystów. Kolejnymi miastami na liście są: Singapur, Bangkok, Londyn, Makau, Kuala Lumpur, Shenzhen, Nowy Jork, Antalya oraz Paryż.
Warszawa na 37 pozycji nie wypada najgorzej. Wyprzedziły ją takie miasta, jak Rzym, Praga, Barcelona, Moskwa, Budapeszt, Wiedeń czy Madryt, ale za nią są takie miejsca, jak Mediolan, Monachium, Bruksela czy Lizbona.
Według badaczy z firmy Euromonitor , najczęściej podróżują Niemcy, Amerykanie, Anglicy, Chińczycy i Rosjanie.
Jednak mieszkańcy Państwa Środka już za 3 lata mają być największą grupą turystów ruszających w świat. Polska już się na to szykuje rozpoczynając w Azji kampanię promocyjną. W chińskich telewizjach lecą już spoty „Polska. Come and find your story”. Reklamy naszego kraju pojawią się również w Indiach i Japonii. A polscy touroperatorzy sumiennie przygotowują się na powitanie azjatyckich podróżnych. – Polska ma szansę w ciągu najbliższych 3-4 lat stać się kierunkiem trzeciego lub czwartego wyboru wśród podróżnych z Azji. 70 mln podróżujących po świecie Chińczyków to ogromny potencjał, którego nie można nie wykorzystać - podkreśla Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.