Pierwszy raz u nas? Zapraszamy do zwiedzenia serwisu!

Elektrociepłownia Siekierki zaprasza na Dzień Otwarty już 10 maja!

5 maj 2014 :: Redaktor

W sobotę 10 maja odbędzie się Dzień Otwarty w Elektrociepłowni Siekierki. Zwiedzać będzie można już od godziny 9:00 do 14:00 i zajmie około 1 godziny. Zapisy będą aktywne w dniach 1 - 9 maja. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy rodziców z dziećmi powyżej 6 roku życia - mówią organizatorzy - Jednocześnie informujemy, że architektura zakładu uniemożliwia nam przyjęcie osób niepełnosprawnych.

Przewodnicy zaprezentują pracujące instalacje: Mokrego Odsiarczania Spalin (MIOS) i Katalitycznego Odazotowania Spalin (SCR), które zostały zrealizowane z wykorzystaniem dofinansowania pochodzącego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dzięki tym nowoczesnym, proekologicznym inwestycjom, elektrociepłownia dba o czyste powietrze dla mieszkańców Warszawy.

Zachęcamy do uczestnictwa w wycieczkach z przewodnikami po naszym zakładzie – największej elektrociepłowni w Polsce i drugiej pod względem wielkości w Europie - mówią organizatorzy - Jest to niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się jak wytwarzane są ciepło, energia elektryczna oraz przekonać się, jak działamy na rzecz środowiska naturalnego.

TUTAJ można zapisać się na wycieczkę.