Pierwszy raz u nas? Zapraszamy do zwiedzenia serwisu!

Browar Poznań

Lokalizacja: PL, Wielkopolskie, Poznań 
Typ obiektu: Browary 
Adres: Szwajcarska 11 
GPS: 52°23'7.13"N, 16°59'46.76"E 
Telefon: +48 61 66 77 460
Adres e-mail: swiatlecha@kp.pl
  • Opis obiektu

Browar w Poznaniu to jeden z najnowocześniejszych browarów w Europie. Uwarzyć tu można 7,5 milionów hektolitrów złotego napoju rocznie. Gdyby tę ilość piwa rozlać do półlitrowych butelek i ustawić je jedna koło drugiej, powstałby łańcuch, który otoczyłby kulę ziemską ponad sześciokrotnie.

Browar Poznań należy do Kompanii Piwowarskiej, która jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesne technologie i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Do portfela marek KP należą najpopularniejsze polskie piwa – m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd's, a także międzynarodowe marki premium: Pilsner Urquell, Grolsch oraz Peroni Nastro Azzurro.

Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz oddziały handlowe na terenie całego kraju. Kompania Piwowarska prowadzi także działalność społeczną oraz programy edukacyjne popularyzujące odpowiedzialność i umiar w konsumowaniu alkoholu. Wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2013 r. wyniosła 14,5 mln hektolitrów piwa.
comments powered by Disqus
reklama

reklama