Pierwszy raz u nas? Zapraszamy do zwiedzenia serwisu!

Fabryka Zapałek - PCC Consumer Products Czechowice S.A.

Lokalizacja: PL, Śląsk, Czechowice-Dziedzice 
Typ obiektu: Drzewny 
Adres: Łukasiewicza 5 
GPS: 49°54'12.06"N, 19°1'9.13"E 
Telefon: 32 215 26 81
Adres e-mail: zapalki@pcc.eu
  • Opis obiektu

Zapałki produkowane są od 1921 roku. Wyroby są doskonale znane i cenione, nie tylko na rynku polskim, ale również w krajach Unii Europejskiej oraz wielu innych rejonach świata, takich jak Afryka czy Ameryka Południowa. Cały czas doskonalone są produkty, które spełniają najwyższe standardy w dziedzinie jakości, estetyki i ekologii. Masa łebkowa używana do produkcji zapałek wykonywana jest w oparciu o rygorystyczne receptury opracowane w zakładzie. Podczas ich opracowania duży nacisk położono na bezpieczeństwo użytkowania – wyeliminowano z produkcji rakotwórczy dwuchromian potasu oraz siarkę, która od zawsze kojarzyła się z zapałkami, lecz stanowiła źródło szkodliwego dwutlenku siarki. Ograniczono również ilość metali ciężkich do poziomów dopuszczalnych norm. Wszystkie te działania sprawiły, że zapałki można uznać za całkowicie bezpieczne dla użytkownika i środowiska. Świadczą o tym uzyskane przez fabrykę certyfikaty jakościowe i ekologiczne ISO 9001:2008 oraz FSC.

W asortymencie występują znane wszystkim zapałki standardowe, które są podstawowym produktem znajdującym się w każdym domu. Wieloletnie doświadczenie pomogło stworzyć szeroką gamę zapałek reklamowych szufladkowych książeczkowych z grzebieniem papierowym oraz drewnianym, a także szereg produktów o nietypowych kształtach, jak np. zapałki w trójkątnych pudełkach lub zapałki typu Flip Top.
Zapałki te są doskonałym produktem reklamowym, a przez swoją wszechstronność dają możliwość zareklamowania się każdemu, niezależnie od prowadzonej działalności. Kolejnym segmentem produkcji są zapałki długie świecowe grillowe oraz kominkowe. Dzięki przedłużonym patyczkom idealnie nadają się do rozpalenia ognia w kominku oraz grilla. Nowością są Podpałki Czechowickie - szeroka gama produktów służąca do efektywnego rozpalania pieca, grilla i kominka, nawet w przypadku używania zamokniętego paliwa.
comments powered by Disqus
reklama

reklama