Pierwszy raz u nas? Zapraszamy do zwiedzenia serwisu!

Opoczno - fabryka płytek

Lokalizacja: PL, Łódzkie, Opoczno 
Typ obiektu: Inne 
Adres: Przemysłowa 5 
GPS: 51°23'10.99"N, 20°15'27.69"E 
Telefon: +48 44 755 33 03
Adres e-mail: joanna.szczegielniak@atwcom.pl
  • Opis obiektu

Opoczno to sprawdzony wzór na piękno. Od 130 lat Opoczno inspiruje kolejne pokolenia, dając im pewność dobrego wyboru na lata. Marka Opoczno charakteryzuje się atrakcyjnym wzornictwem, które łączy najnowsze trendy z klasycznym kanonem piękna. Dlatego estetyka kolekcji Opoczna nie przemija wraz ze zmieniającymi się modami, trafiając w indywidualne gusta Konsumentów.
Wysoką jakość produktów marki Opoczno zapewnia nam współpraca z najlepszymi pracowniami wzorniczymi oraz stosowanie najnowocześniejszych technologii produkcji. Stale wprowadzamy nowe kolekcje, dając Konsumentom szeroki wybór wzorów i kolorów. Dbamy o to, aby zawsze mogli się cieszyć wnętrzami w pięknym stylu.
Uznanie Konsumentów zostało potwierdzone przyznaniem marce Opoczno nagrody Superbrands i Superbrands Created in Poland.

Sto trzydzieści lat historii
Początki zakładów ceramicznych Opoczno sięgają 1883 roku, kiedy to Jan Dziewulski oraz bracia Józef i Władysław Lange uruchomili pierwszą fabrykę przy ul. Staromiejskiej w Opocznie. Początkowo wytwarzali cegłę czerwoną i inne wyroby ceramiczne, następnie rozpoczęli produkcję płytek kamionkowych do wykładania podłóg.
Opoczyńskie płytki od początku cieszyły się wielkim uznaniem, co znalazło potwierdzenie w licznych wyróżnieniach otrzymanych w tamtym czasie. Były to między innymi: 1897 r. - Złoty Medal na wystawie w Kijowie, 1900 r. - Wielki Srebrny Medal na Wszechświatowej Wystawie w Paryżu, 1903 r. - Złoty Medal w Brukseli, 1909 r. - Złoty Medal na wystawie w Jekaterynosławiu.
Dynamiczny rozwój firmy przerwał wybuch I wojny światowej. Produkcję wznowiono dopiero w 1924 r. Rozpoczęto nowe inwestycje i dzięki przebudowie opoczyńskiej fabryki, a potem także budowie nowej, produkcja płytek zaczęła sukcesywnie wzrastać. Dobrą passę przerwała pogarszająca się stale sytuacja rynkowa. Do II wojny światowej fabryki w Opocznie przechodziły wzloty i upadki. Mimo to, już podczas samej wojny, nie zaprzestano produkcji. W czasie okupacji fabryka produkowała przede wszystkim wyroby ogniotrwałe, kafle, klinkier kwasoodporny i niewielkie ilości płytek kamionkowych.
14 marca 1950 r. firma została ostatecznie znacjonalizowana i stała się samodzielnym przedsiębiorstwem o nazwie Opoczyńskie Zakłady Płytek Kamionkowych w Opocznie.
Lata 50-te, 60-te i 70-te były dla Opoczna czasami rozkwitu, nowych inwestycji i modernizacji dotychczasowych zakładów. W roku 1958 uruchomiono kolejny zakład, nr 3 (obecna nazwa „Śląsk”). W latach 60-tych zakład ten produkował więcej niż przewidywana zdolność produkcyjna. W latach 70-tych wprowadzono zmiany w technologii szkliwienia i wypalania płytek.
Przełomowym wydarzeniem w historii firmy był rok 2000, kiedy to opoczyńskie zakłady zostały sprywatyzowane. W tym czasie również nastąpiło otwarcie najnowocześniejszego w Polsce zakładu produkcyjnego nr 6 – „Mazowsze”. Na początku 2007 roku, 48,42% akcji OPOCZNO SA przeszło w posiadanie Grupy Kapitałowej Cersanit (obecnie Rovese), co w efekcie doprowadziło do faktycznego połączenia obu firm.
Marka OPOCZNO, ze swą 130 letnią tradycją, funkcjonuje nieprzerwanie, dostarczając konsumentom nowych inspiracji w kreowaniu wnętrz.
comments powered by Disqus
reklama

reklama