Pierwszy raz u nas? Zapraszamy do zwiedzenia serwisu!

PKN ORLEN SA

Lokalizacja: PL, Mazowieckie, Płock 
Typ obiektu: Rafinerie 
Adres: Chemików 7 
GPS: 52°35'25.26"N, 19°39'2.13"E 
Telefon: 24 256 00 00
Adres e-mail: media@orlen.pl
  • Opis obiektu

PKN ORLEN jest jedną z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zajmuje się przerobem ropy naftowej na benzyny bezołowiowe, olej napędowy, olej opałowy, paliwo lotnicze, tworzywa sztuczne i wyroby petrochemiczne.

Zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Zintegrowany kompleks rafineryjno–petrochemiczny w Płocku zaliczany jest do najnowocześniejszych i najefektywniejszych tego typu obiektów w Europie. W 2011 r. łączny przerób ropy naftowej w Grupie ORLEN wyniósł blisko 27,8 mln ton.

Firma posiada największą w Europie Centralnej sieć blisko 2 700 stacji paliw zlokalizowanych w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie. Na stacjach oferuje klientom produkty i usługi najwyższej jakości. Zapleczem sieci detalicznej ORLENU jest efektywna infrastruktura logistyczna, składająca się z naziemnych i podziemnych baz magazynowych oraz sieci rurociągów dalekosiężnych.

Posiada koncesje na lądowe i morskie poszukiwania ropy naftowej i gazu ziemnego na terenie całego kraju. Jednym z wspólnych priorytetów jest rozpoznawanie i eksploatacja gazu ze złóż niekonwencjonalnych. Przyjętym kierunkiem rozwoju jest przekształcanie PKN ORLEN w koncern typu multiutility zaangażowanego w sektor energetyczny.
comments powered by Disqus
reklama

reklama