Pierwszy raz u nas? Zapraszamy do zwiedzenia serwisu!

WFP HEFRA S.A.

Lokalizacja: PL, Dolnośląskie, Legnica 
Typ obiektu: Inne 
Adres: Żeglarska 8 
GPS: 51°12'20.14"N, 16°10'19.95"E 
Telefon: +48 76 723 77 33
Adres e-mail: sekretariat@hefra.pl
  • Opis obiektu

1 stycznia 1965 roku została utworzona Warszawska Fabryka Platerów „HEFRA”. Historia i tradycja firmy została zawarta w jej nazwie:
HEnneberg + FRAget = HEFRA = SREBRA Z POLSKĄ DUSZĄ

Od ponad 180 lat sztućce HEFRA, produkowane z użyciem tej samej technologii, zdobią stoły koneserów. Ręcznie polerowane wyroby są ozdobą eleganckiego stołu i doskonałym prezentem dla najbliższych osób, które cenią wyszukany styl. Dbałość o najmniejsze detale trafia w gusta nawet najbardziej wymagających miłośników galanterii stołowej.

„Fabryka wyrobów platerowanych srebrem i złotem Józefa Frageta przy Elektoralnej 753 poleca się wyrobami platerowanymi znanymi od kilku lat powszechnie ze swojej dobroci, trwałości i wykwintności, odznaczających się wybornym gustem, pięknością i świetnością kształtów oraz dostępną ceną…” Ta reklama prasowa wyrobów fabryki J. Frageta z 1846 roku, jest aktualna do dzisiaj. Produkty J, Frageta i braci Henneberg od początku wprowadzenia ich na rynek, budowały swoją wysoką jakość i wyjątkową pozycję artystyczną.
Już w 1838 roku wyroby J. Frageta zdobywają medal złoty na wstędze św. Stanisława a w 1842 roku medal złoty na wstędze św. Anny. Uznanie miały także wyroby braci Henneberg, które na wystawie w Petersburgu w 1870 roku zdobyły medal brązowy i dyplom „za piękność rysunku i staranność wykończenia”. Na przestrzeni dziesięcioleci firmy otrzymywały liczne nagrody i wyróżnienia: medal zloty na wstędze św. Włodzimierza(1857), ST.-Petersburg – medal srebrny wielki (1861), Moskwa – medal zloty mały (1865), St. – Petersburg – medal srebrny (1870), Paryż – medal złoty (1889).
Pod koniec XIX wieku i na początku wieku XX, wyroby z fabryki J. Frageta i „Braci Henneberg” sprzedawane były w sklepach w Tyfilisie, Konstantynopolu, Lwowie, Mińsku, Żytomierzu, Grodnie, Petersburgu, Moskwie, Charkowie, Odessie, Kijowie, Wilnie, Teheranie.
Wyroby z fabryki J. Frageta były realizowane także na zamówienia indywidualne i trafiły na stoły: Prezydenta Rzeczypospolitej, ministerstw, statku m/s „Batory”, Towarzystwa Międzynarodowego Wagonów Sypialnych, hoteli „Polonia” i „Bristol”. W 1928 roku król Afganistanu złożył osobiście prestiżowe zamówienie na zastawy stołowe i galanterię artystyczną dla swojego dworu.
W dzisiejszych czasach najpiękniejsze kolekcje wyrobów J. Frageta i „Braci Henneberg” można podziwiać w muzeach Moskwy i Petersburga, a w Polsce w zbiorach Zamku Królewskiego i Muzeum Narodowego a także u indywidualnych kolekcjonerów.
Fabryka HEFRA jest kontynuatorem tej wielkiej tradycji. Produkuje jako jedyna firma polska, sztućce i galanterię stołową, srebrną i platerowaną, z polskich produktów, tylko w Polsce, ręcznie obrabianą i grawerowaną.
comments powered by Disqus
reklama

reklama