Pierwszy raz u nas? Zapraszamy do zwiedzenia serwisu!

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA

Lokalizacja: PL, Pomorskie, Starogard Gdański 
Typ obiektu: Inne 
Adres: Pelplińska 19 
GPS: 53°57'39.32"N, 18°32'18.94"E 
Telefon: +48 58 5631600
Adres e-mail: rzecznik@polpharma.com
  • Opis obiektu

Polpharma jest największym polskim producentem leków i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Od prawie 80 lat cieszy się zaufaniem pacjentów, lekarzy oraz partnerów biznesowych.

Należy do grona 20 największych firm generycznych na świecie, z obrotami ok. 1 mld dolarów rocznie. Zatrudnia ponad 7000 osób w Polsce i na rynkach zagranicznych. Posiada 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji oraz Kazachstanie oraz 6 ośrodków badań i rozwoju. Portfolio Grupy Polpharma obejmuje około 600 produktów, a kolejnych 400 znajduje się w fazie rozwoju.

Wytwarza leki wydawane na receptę i stosowane w lecznictwie zamkniętym. Ma wiodący udział w kluczowych obszarach terapeutycznych w Polsce. Specjalizuje się w kardiologii, gastroenterologii i neurologii. Znaczącą część portfela produktowego stanowią leki dostępne bez recepty (OTC). W ofercie znajdują się również suplementy diety, wyroby medyczne, kosmetyki oraz fitofarmaceutyki. Rozwija się w obszarze leków biologicznych – biopodobnych i bioulepszonych. Jest także największym polskim producentem substancji farmaceutycznych, które z powodzeniem konkurują na wysoko rozwiniętych rynkach Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.

Dostarcza najwyższej jakości leki i rzetelną wiedzę medyczną. Jest w czołówce najbardziej innowacyjnych firm w Polsce w rankingach Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN. Angażuje się w rozwój nauki oraz edukację i profilaktykę zdrowotną.
comments powered by Disqus
reklama

reklama